menu

Nasza historia

przewiń
19 cze’18
20 cze’18

Historyczne dziedzictwo

z nowoczesnym podejściem

Pierwsze wzmianki dotyczące Prusimia – miejscowośći, w której położona jest Olandia pochodzą z 1386 r. Rodzina Prusimskich najdłużej była we władaniu wsi Prusim. W roku 1788 Prusim przeszedł w posiadanie rodziny ...

Z rąk do rąk

W roku 1790 Prusim został kupiony przez generała Roberta Taylora, którego wnuk został odznaczony orderem Virtutti Militari. W 1840r. Prusim został kupiony przez rodzinę von Reiche.

Zachowana forma

po renowacji

Co ważne budynki w Olandii po renowacji nawiązują swoją formą do kształtu jaki uzyskały w XIXw., właśnie w czasie, kiedy Prusim był własnością niemieckiej rodziny. Von Reiche zarządzali majątkiem aż do końca drugiej ...

Losy powojenne

Po wojnie majątek w Prusimiu został znacjonalizowany, a w 2004r. wrócił w posiadanie prywatnych właścicieli. Herb, który znajduje się nad wejściem głównym do Dworu, to herb rodziny Von Reiche. Prace budowlane związane z odbudową folwarku rozpoczęły się w lipcu 2009r, a wielkie otwarcie otwarcie nastąpiło 30 lipca 2010r.

Oferty Specjalne

Spędź wyjątkowe chwile z nami

Newsletter

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami w Olandii i otrzymuj najnowsze informacje. Zapisując się otrzymasz rabat 25% na nocleg w naszym hotelu.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij