menu

Nasza historia

przewiń
24 sty’22
25 sty’22

Historisches Erbe

mit einem modernen Ansatz

Pierwsze wzmianki o miejscowości Prusim, pochodzą z 1386 r., kiedy została założona przez rodzinę Prusimskich (herb rodziny Prusimskich odnajdziesz na kominku w Bibliotece). Rodzina ta najdłużej władała tą ziemią.

Z rąk do rąk

W 1788 r. Prusim przeszedł w posiadanie rodziny Wilkońskich, polskiej rodziny szlacheckiej, a w 1790 r. został kupiony przez gen. Roberta Taylora, którego wnuk został odznaczony orderem Virtutti Militari. W 1840r. majątek przeszedł
w ręce niemieckiej rodziny von Reiche, która również stała się właścicielem majątku w Rozbitku, położonego 3 km stąd.

Konservierte Form

nach der Renovierung

Co ważne budynki w Olandii po renowacji nawiązują swoją formą do kształtu jaki uzyskały w XIXw., w czasie, kiedy Prusim był własnością niemieckiej rodziny. Von Reiche zarządzali majątkiem aż do końca II wojny światowej.

Nachkriegsschicksal

Po wojnie majątek w Prusimiu został znacjonalizowany, a w 2004r. wrócił
w posiadanie prywatnych właścicieli. Herb, który znajduje się nad wejściem głównym do Dworu, to herb rodziny Von Reiche. Prace budowlane związane z odbudową folwarku rozpoczęły się w lipcu 2009r, a wielkie otwarcie nastąpiło 30 lipca 2010r.

Spezialangebote

Verbringen Sie mit uns außergewöhnliche Momente

Newsletter

Bądź na bieżąco z wszystkimi wydarzeniami w Olandii i otrzymuj najnowsze informacje. Zapisując się otrzymasz rabat 5% na nocleg w naszym hotelu.

Diese Website verwendet Cookies.

Durch den Besuch akzeptieren Sie unsere Cookie-Politik, nach Ihren Browser-Einstellungen. Mehr in der Datenschutzerklärung.

OK, schließen