od169 /noc
Rezerwuj online
Kup Prezent Podaruj voucher
klub olendra Bądź na bieżąco
Witamy w Olandii

Nasza historia

Olandia to XVIII wieczny, zrewitalizowany folwark - zespół dworsko - parkowy. Nasze historyczne dziedzictwo jest dla nas bardzo ważne.

Pierwsze wzmianki dotyczące Prusimia – miejscowośći, w której położona jest Olandia pochodzą z 1386 r. Rodzina Prusimskich najdłużej była we władaniu wsi Prusim. W roku 1788 Prusim przeszedł w posiadanie rodziny Wilkońskich, polskiej rodziny szlacheckiej. W roku 1790 Prusim został kupiony przez generała Roberta Taylora, którego wnuk został odznaczony orderem Virtutti Militari. W 1840r. Prusim został kupiony przez rodzinę von Reiche. Co ważne budynki w Olandii po renowacji nawiązują swoją formą do kształtu jaki uzyskały w XIXw., właśnie w czasie, kiedy Prusim był własnością niemieckiej rodziny. Von Reiche zarządzali majątkiem aż do końca drugiej wojny światowej. Po wojnie majątek w Prusimiu został znacjonalizowany, a w 2004r. wrócił w posiadanie prywatnych właścicieli.

Herb, który znajduje się nad wejściem głównym do Dworu, to herb rodziny Von Reiche.

Prace budowlane związane z odbudową folwarku rozpoczęły się w lipcu 2009r, a wielkie otwarcie otwarcie nastąpiło 30 lipca 2010r.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij